İskandinavya

İsveç

Genel Bilgiler:

Türk Havayolları Tarifeli Seferi ile 7 Gece

1 gemi yolculuğu & 1 akşam yemeği dahil…

Fiyatlar Tarihler

TARİH SEÇENEK İKİ KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI İKİ KİŞİLİK ODADA TEK KİŞİ İLAVE YATAK
12.08.2017
19.08.2017
4* oteller Merkeze yakın / 10-15 km (Metro, tren veya otobüs ile merkeze rahat ulaşım imkanı) € 1099.00 € 1589.00 € 1099.00

Çocuk Fiyatları

TARİH SEÇENEK MİN. YAŞ MAX. YAŞ ÇOCUK BAŞI ÜCRET
12.08.2017
19.08.2017
4* oteller Merkeze yakın / 10-15 km (Metro, tren veya otobüs ile merkeze rahat ulaşım imkanı) 0 2 € 150.00
12.08.2017
19.08.2017
4* oteller Merkeze yakın / 10-15 km (Metro, tren veya otobüs ile merkeze rahat ulaşım imkanı) 3 12 € 999.00

Ücretsiz Hizmetler

—  Türk Havayolları ile İstanbul – Kopenhag / Stockholm – İstanbul parkurunda uçak bilet,

—  Havalimanı vergileri,

—  Seçilen kategori otellerde toplam 6 gece oda kahvaltı konaklamalar,

—  DFDS Cruise’da (gemi) 1 gece yarım pansiyon konaklama,

—  Alan/otel/alan transferleri,

—  Kopenhag – Oslo arası gemiyle yolculuk,

—  Özel otobüslerimiz ile tüm şehir transferleri,

—  Kopenhag, Oslo ve Stockholm şehir turları,

—  Profesyonel rehberlik ve asistanlık hizmetleri.

Ücretli Hizmetler

—  Vize ücreti ve servis bedeli (135 Euro),

—  Zorunlu sigorta ücreti (15 Euro),

—  Her türlü kişisel harcamalar ve otel ekstraları,

—  Yurt dışı çıkış harcı bedeli,

—  İsteğe bağlı çevre gezilerindeki öğle ve akşam yemeklerindeki içecekler,

—  Rehber ve şoför bahşişleri.

Tur Detayları

15, 29 Temmuz, 12 Ağustos, 27 Ağustos 2017 Hareket

 

 

1. Gün                                  İSTANBUL – KOPENHAG

Atatürk Havalimanı Dış Hatlar gidiş terminalinde saat 06.00’da hazır bulunulması. Bagaj ve bilet işlemlerinin ardından Türk Havayolları TK 1783 sefer sayılı uçuşu ile 08.15’de Kopenhag’a hareket ve yerel saat ile 10.35’de Kopenhag’a varış. Varışımızın ardından alanda bekleyen otobüsümüzle panaromik şehir turu. Turumuz esnasında Christianborg Kalesi, Amelienborg Kalesi (Kraliyet Sarayı), Küçük Denizkızı,  Avrupa’nın en uzun yaya yolu olan Stroget, Nyhavn Kanalı, ortaçağ borsa binaları, Belediye Binası Meydanı görülecek yerler arasındadır. Tur bitimi otelinize transfer. Geceleme otelinizde.

 

2. Gün                                    KOPENHAG

Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Danimarka Şatoları ve Rivierası turuna katılabilirler (65 Euro). Tur sırasında Kronborg Hamlet Kalesi ve Frederiksborg Kraliyet Yazlık Evi görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası otelinize transfer. Geceleme otelimizde.

 

3. Gün                                   KOPENHAG – OSLO (GEMİ)

Sabah kahvaltısının ardından şehri keşfetmek ve alışveriş için serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Tivoli Bahçeleri turuna katılabilirler (40 Euro). Turumuz esnasında Tivoli Bahçesi, İskandinavya’nın en eski eğlence parkı ve adeta masallardan çıkmış yapılar görülecek yerler arasında. Tur sonrası otele dönüş, odaların boşaltılması ve Kopenhag’a bizi götürecek gemiye     (DFDS Cruise) gitmek üzere limana hareket. Yapılacak sayısız aktiviteyle dolu olan gemide akşam yemeği ve geceleme.

 

4. Gün                                    OSLO

Teknede kahvaltı. Saat 09.30’da Oslo’ya varış ve şehir turu. Turumuz esnasında; Kraliyet Sarayı, Meclis Binası, Nobel ödüllerinin dağıtıldığı ve dünyadaki en mükemmel yapı olarak bilinen Belediye Sarayı, Folk Müzesi, Viking Gemileri Müzesi, Ulusal Tiyatro, Oslo Katedrali, Karl Johans Caddesi, Skitramp Rampast Vigeland Parkı, Residance Müzesi ve Frogner Parkı görülecek yerler arasında. Tur sonrası otelinize transfer. Geceleme otelinizde.

 

5. Gün                                   OSLO

Sabah Kahvaltısının ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Flam Fyord turuna katılabilirler (170 Euro). Tam gün sürecek bu turumuzda ana kara içerisine 250 km girmiş olan dünyanın en büyük fiyordunu görüyoruz. Sabah erken saatte otelimizden ayrılıp Flam’a hareket ediyoruz. Olağan üstü tabiat güzellileri eşliğinde yapacağımız otobüs yolculuğumuzda, 12.yüzyıldan kalma ve inşaatında çivi kullanılmayan Borgund kilisesini görüp dünyanın en uzun tüneli olan Laerdal’dan geçerek Flam’a varıyoruz. Vereceğimiz serbest zamanın ardından iki saat sürecek Flam – Gudvangen arasındaki tekne yolculuğumuzda yüksek, dar fyordlar, şelaleler ve küçük fyord köyleri sizleri manzarasıyla büyüleyecek.  Gudvangen’e varışımızın ardından Oslo’ya dönüyoruz. Dönüş yolu üzerinde Aurland vadisi üzerinden, panoramik noktada durup fotoğraf molası veriyoruz. Ardından otelinize transfer. Geceleme otelinizde.

 

6. Gün                                    OSLO – KARLSTAD – STOCKHOLM

Otelde alacağımız kahvaltı sonrasında hemen hareketle Karlstad, Uppsala ve Örebro üzerinden Stockholm’e doğru yola çıkıyoruz (525km/7,5 saat). Karlstad’da mola veriyoruz. Saat 17.00 civarı Stockholm’e varış. Geceleme otelinizde.

 

7. Gün                                    STOCKHOLM

Sabah kahvaltısının ardından Stockholm şehir turu. Turumuz esnasında; Fjallgatan Tepesi, ortaçağdan kalma Gamla Stan, Djurgarden Parkı, Belediye Sarayı, 7 tiyatroyu aynı çatı altında toplamış olan Ulusal Tiyatro Binası, Borsa Binası, Kunqsrad Parkı görülecek yerler arasındadır. Öğleden sonra alışveriş imkânı sunan caddelerde serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği Uppsala Üniversitesi ve Kalesi turuna katılabilirler (65 Euro). Turumuz sırasında şehrin merkezindeki ünlü katedral, Uppsala Kalesi ve İskandinavya’nın Harvard’ı olan Uppsala Üniversitesi görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası otelinize transfer. Geceleme otelinizde.

 

8. Gün                                    STOCKHOLM – ISTANBUL

Sabah kahvaltısının ardından odaların boşaltılması ve havalimanına transfer. Bagaj ve bilet işlemlerinin ardından Türk Havayolları’nın      TK 1796 sefer sayılı uçağı ile saat 17.25’de İstanbul’a hareket. Yerel saat ile 21.45’de İstanbul’a varış ve turumuzun sonu

 

 

*** İsteğe bağlı organize edilecek olan ekstra turlarda avantajlı paket indiriminden faydalanmak için lokal acente rehberine danışabilirsiniz. Ekstra turlar Min. 20 kişi oluştuğunda yapılacaktır. Lokal acente rehberleriniz gerekli gördüğü takdirde ekstra turların günlerinde değişiklik yapabilirler.
*** 3 kişilik (Triple ve Dbl + Chd) oda kategorisi her tarih için max 3 oda ile sınırlıdır. 3. Yataklar sofa bed şeklinde verilecektir. 3 ayrı yatak olarak verilememektedir. Müsaitlik almanızı rica ederiz.
*** Yol üzeri yapılacak ekstra turlarda, tura katılmayacak olan misafirlerimiz rehberimiz tarafından kente girmeden önce yol üzerinde yer alan toplu ulaşım kullanabilecekleri dinlenme alanlarına yönlendirilecektir.
*** Programa dahil olan şehir turlarımız, şehirlerin genel tanıtımı için düzenlenen ve panoramik olan yapılan maksimum 2 saat süreli, içeriği değişmemek kaydıyla farklı günlerde düzenlenebilecek olan turlardır.
*** Promosyon ve Erken Rezervasyon kampanyalı turlarımızda misafir tarafından iptal ve değişiklik yapılamaz.
*** Fuar, Kongre, Konser veya özel etkinlik gibi dönemlerde otellerimiz yukarıda belirtilen km.lerden daha fazla, merkeze daha uzak olarak kullanılabilecektir. Böyle bir durum gerçekleşmesi halinde turun hareketinden 15 gün önce tarafınıza bilgi verilecektir.

 

*** İç hat bağlantı fiyatları için lütfen acentamızla iletişime geçiniz.

 

 

TatilGöral, havayolu ile yolcularımız arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde uçak saatleri değişebilir, tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyit edilmesi gerekmektedir. Yolcularımız uçuş detaylarının değişebileceğini bilerek ve kabul ederek turu satın almışlardır.

Sizden Gelenler

İsveç VİZE BİLGİLERİ

TATILGORAL Vize alimlarinda araci kurumdur. Konsolosluk asagida gerekli olan evraklarin disinda da ek evrak isteyebilir. Orjinal bir evrak Konsolosluga iletilmis ise Konsolosluk evraki geri vermekle yukumlu degildir. Vize Reddi-Pasaportun gec teslim edilmesi durumlarinda Konsolosluk aciklama yapmakla yukumlu degildir. Pasaportu 1-90 gune kadar tutma yetkisine sahiptir. Konsolosluklarin ortalama islem sureleri 1-30 gun arasindadir. Evraklarin bu surelerden once Konsolosluga teslimi onemlidir.

VIZE UCRETLERI                 Schengen Vizesi: 135 €          Ingiltere –iskocya –Irlanda Vizesi: 180 €

 

 

PASAPORT ISLEMLERI

-Pasaport Ilk Alis Tarihi 10 Yildan eski olma-malidir.

-Pasaport Suresi Tur bitis tarihinden itibaren 6 ay gecerli olmalidir.

-Pasaport imza bolumu mutlaka Pasaport sahibi tarafindan imzalanmis olmalidir.

 

 

KONSOLOSLUGA HITABEN DILEKCE YAZIMI

-Konsolosluga yazilacak olan Dilekceler Antetli Kagida veya Sahsen yazilacak olan dilekce Kaseli imzali olmalidir.

-Fransa ve Ingiltere Vize Basvurulari’nda yazilacak olan Dilekceler Ingilizce olmalidir. 0850 988 0 988 den Dilekce Ornegi talep edebilirsiniz.)

-Italya - Ispanya ve Hollanda Turuna katilacak olan misafirlerin vize basvurusunda Basvuru Formu Mutlaka imzalanmalidir.(Basvuru Formunda iki adet imza bolumu vardir.37.soru ve Son sayfadaki imza bolumu)

 

 

GEREKLI EVRAK LISTESI

------2 Adet arka fon beyaz Resim mutlaka yeni cekilmis olmalidir.(Basortusu ile resim cekinecek olan misafirlerin Alin ve Goz kulak kismi acikta kalacak sekilde resim cekinmesi gerekmektedir.)

------Ilgili Makama hitaben dilekce (Antetli-Kaseli-Imzali olmasi onemlidir)

------Isyerin den alinacak olan izin yazisi.

------Isyeri imza sirkusu

------Isyeri Ticaret Sicil Gazetesi

------Isyeri Son Doneme Ait islenmis Vergi Levhasi

------Isyeri Oda Sicil Kaydi (Son 3 aylik Orjinal) ve Isyeri Faaliyet Belgesi(Son 3 ayl?k Orjinal)

------SSK Ise Giris Bildirgesi

------SSK Hizmet Dokumu          (https://esgm.sgk.gov.tr/Esgm/LogOut.action)

------Son 3 aya ait Maas Bordosu veya Pusulas?                                         

 ------Nufus Cuzdani Fotokobisi

------Banka Hesap Dokumu (bankadan onaylatilmis olmalidir) icerisinde min..4000 TL olmallidir.

------Isyeriv  Gorev Yazisi

 ------Isyeri Gorev Kimlik  Karti

------Evli Misafirler Icin Evlilik Cuzdani Fotokobisi

------18 yas alti ise Muafakatname alinmalidir                                                             

------Vukuatli Nufus Kayit Ornegi (Yerlesim yeri mutlaka yazmalidir)

------Maddi Durumu Gosteren Belgeler (Tapu- Ruhsat-Banka Hesap Defterleri vb.)

------Emekli Misafirler Mutlaka Emeklilik Cuzdani/Defteri veya Bankadan Emeklilik Maas Dokumu almalidir.

------Ogrenci Misafirlerden Okuldan Yazi veya Ogrenci Belgesinin Fotokopisi Mutlaka alinmalidir..

DİĞER TURLARIMIZ:

399
449